frenky.sk

https://www.frenky.sk/clanok/1209/massriot_s_robom_simkom_vstavaju_z_popola.html

Massriot s Robom Šimkom vstávajú z popola

Rožňavskí rockeri sú stále aktívni a idú na turné.

Massriot
Massriot
Bol v SuperStar a už vtedy mal svoju rockovú kapelu. Ostal s ňou, aj keď sláva vyprchala, stále robí poctivý rock. To je spevák Robo Šimko.

Spoznal som sa s ním, keď som zorganizoval jeden event - https://presov.korzar.sme.sk/c/6805936/robo-simko-letel-prvy-raz-a-v-oblakoch-krstil.html
Teraz ide aj s kapelou na turné, zastaví sa aj v Londýne, kde to býva príjemne divoké: http://www.frenky.sk/clanok/1048/londyn-pivo_saris-_imt_smile-_ceky_a_junior.html

Viac prezradil v tlačovej správe (foto: archív kapely):

Robo Šimko a jeho skupina Massriot sú na scéne už 14 rokov a po menšej koncertnej prestávke, ktorú využili na tvorenie a vydanie albumov III a Niečo Sa Deje, vyrazili minulého roku na hneď 2 koncertné šnúry po Slovensku. Na jarnom Niečo Sa Deje Tour chlapci predstavili rovnomenný album, počas jesenného AutumnTour zavítali dokonca aj do hlavného mesta Veľkej Británie.

Kapelu bolo počas roka 2018 možné vidieť aj v rámci letných festivalov a iných podujatí, ako napríklad dni miest, obcí, jarmokov, atď. Partia rockerov okolo speváka známeho aj zo súťaže Slovensko Hľadá Superstar 3, ktorého ľudia mohli poznať aj ako Ropka z Rožňavy, nelení ani tento rok a čím ďalej, tým viac koncertuje. Aj preto si pre svojich fanúšikov prichystala ďalšie turné s názvom Ako Fénix Tour.

„Na pomenovanie nového tour sme vyhlásili súťaž na sociálnej sieti a názov Ako Fénix sa nám páčil najviac. Je to názov jednej z piesní na našom najnovšom albume a nesie v sebe obrovské posolstvo, ktoré je jedným z hlavných ideí skupiny, " povedal o názve šnúry basgitarista Michal Mitrík.

Turné si fanúšikovia skupiny budú môcť vychutnať v deviatich slovenských mestách a opäť aj na jednom zahraničnom koncerte v anglickom Londýne, čo z tejto rožňavskej skupiny robí úspešný vývozný artikel.

„Veľmi sa tešíme na naše turné, na ktorom opäť povstaneme z popola, ako legendárny Fénix. Tešíme sa na Londýn, ale nie menej aj na ostatné mestá, kde sme zvyknutí na úžasné publikum a takisto na dve nové koncertné zastávky - tentokrát zahráme aj v Spišskej Novej Vsi a Strážskom, " dodal líder skupiny Robo "Ropko" Šimko.

Zoznam koncertov v rámci turné Ako Fénix:
16.3. ROŽŇAVA - 100p
23.3. SPIŠSKÁ NOVÁ VES - eLAra
29.3. STRÁŽSKE - Lemon café
30.3. REVÚCA - Mamut
05.4. SABINOV - Zelený Strom
06.4. STARÁ ĽUBOVŇA - Kolkáreň
13.4. LONDON (UK) - Ahir Lorenzo's
26.4. BRATISLAVA - Zbrojnoš
27.4. NITRA - Music a cafe
03.5. MICHALOVCE - Námestie

 
7.3.2019 | Pridal: Michal Frank | Iné | čítané: 3853 krát