frenky.sk

https://www.frenky.sk/clanok/1227/snooker-infarktovy_zaver_sezony-_misko_konecne_s_trofejou.html

Snooker: Infarktový záver sezóny. Miško konečne s trofejou

Aktuálnu snookrovú sezónu ukončia 17. – 19. mája majstrovstvá Slovenka.

Michal Frank
Michal Frank
A čo sa dialo predtým?

Z pohľadu Michala Franka ml. z Prešova ťažké trápenie.
V treťom kole druhej ligy východ v marci nepotvrdil rolu favorita a obsadil tretie miesto, keď v semifinále prehral s prekvapením a neskorším víťazom celého turnaja Tomášom Juskom.

Naopak, Mišovmu bratrancovi Martinovi Oriňákovi sa zadarilo, keď v prvej lige sa prebojoval až do finále, v ktorom podľahol slovenskej jednotke Matúšovi Bučkovi.

Na prešovskom turnaji Lineas Snooker Cup 4 opäť vyhral Bučko. Martin Oriňák to dotiahol na tretiu priečku a Michal Frank vo štvrťfinále tesne podľahol Mariánovi Kepštovi.

Zostupná tendencia sa mohla, ale nemusela potvrdiť na poslednom turnaji sezóny pred slovenským šampionátom. V prvej lige to Martin Oriňák medzi najlepšiu trojku (štvoricu) nedotiahol, ale odohral dobrý turnaj (vyhral Adam Horáček, ktorý vo finále zdolal Pavla Křemena).

V druhej lige východ v Košiciach to do tretice vyhralo Michalovi Frankovi, ale po infarktovom priebehu. Najprv mal istý postup, potom po nečakanej výhre Maroša Horvátha a strate frejmu s Tiborom Kiššimonom čakal na ich vzájomný duel. V ňom Horváth prehral, ale uhral frejm a zabezpečil si tak postup do play-off na úkor Franka, ale následne sa postupu vzdal, čo umožnilo budúcemu víťazovi pokračovanie v turnaji. V ňom len tesne vyhral nad Jurajom Briškárom, hoci bol favoritom, potom zdolal jasne Marcela Rešovského, ktorý bol naopak v tej chvíli miernym favoritom a vo finále nad Jánom Kovalčíkom, inak súperovi z poolu (biliard), viedol jasne 2:0, potom ale stratil – 2:2, aby napokon infarktový turnaj vyvrcholil konečným turnajovým víťazstvom (mimochodom prvým za plátenými stolmi po ôsmich rokoch).

Výsledky: https://snooker.sk/

Insta foto: https://www.instagram.com/p/BwPyxc5hbO7/
https://www.instagram.com/michalfrank1/

 
20.4.2019 | Pridal: Michal Frank | Šport | čítané: 5187 krát