frenky.sk

https://www.frenky.sk/clanok/796/ladislav_cuper-karpaty.html

Ladislav Cuper: Karpaty

Výpravná fotopublikácia Karpaty obsahuje stovky záberov zo štyroch krajín krajín karpatského oblúka. Ladislav Cuper zachytil podoby Slovenska, Ukrajiny, Poľska a Rumunska.

Mám rád fotografie, mám rád knihy, mám rád Karpaty. Z tohto pohľadu ma nemohla kniha Laca Cupera sklamať. Ani nesklamala. Ladislav Cuper má cit v oku, hlavne pre krajinku, fotografie prírody, ale vie zachytiť aj portréty v zaujímavých okamihoch.

Najemotívnejšie zábery, ktoré som poznal už z predchádzajúcich výstav, sú z Rumunska. Ak už by som mal zostaviť poradie, hoci o to fakt nejde, tak by nasledovala Ukrajina, Slovensko a Poľsko.

Cuper ako tlačiar a vydavateľ si dal záležať aj na grafickej úprave knihy. Možno by som privítal modernejší layout, teraz je to taká klasika, na druhej strane, čitateľ (či skôr divák) hneď vie, do čoho ide.

Zvlášť v dnešnej dobe instantných fotografií, keď fotí doslova každý a hneď to aj zdieľa s ostatnými, je dobré, ak sa hodnotné zábery zachytia takto ucelene. Má to nielen hlavu i pätu, ale aj hodnotu, ktorá pretrvá.

Info aj tu:
http://www.mediacentr.info/sk/socio/cuper-vydal-fotopublikaciu-karpaty__44095

 
11.7.2012 | Pridal: Michal Frank | Recenzie | čítané: 6154 krát