dnes je Streda - 24. júl 2024 - Vladimír | zajtra Jakub

frenky.sk - homepage of Michal Frank

 

Prešovské noviny 36 - 2016

S Prešovskými novinami zadarmo na hokej. Permanentka za predplatné - oplatí sa!

Permanentky na domáce zápasy HC Prešov Penguins počas celej sezóny rozdáva týždenník Prešovské noviny.

Voľný vstup na prešovský hokej získa každý, kto si v septembri predplatí Prešovské noviny. Kupón nájdete v novom čísle tohto týždenníka, ktoré je v predaji od utorka 13. septembra do nasledujúceho pondelka.

Nové vydanie sa venuje ľadovému hokeju, vstup Prešovčanom do prvoligovej sezóny vyšiel. Horšie sú na tom futbalisti, ktorí opäť zakopli na domácej pôde proti silnej Podbrezovej. Smolu mali aj hádzanári a hádzanárky. S favorizovanými súpermi držali krok, no na víťazstvá to nestačilo .

To je len časť športových správ týždenníka Prešovské noviny. Na nich svieti iný materiál, a to o pole dance. Slovensko má majsterky sveta v tomto netradičnom športe (tanci pri žrdi) a sú z Prešova. A nadšencov regionálneho futbalu poteší tučný servis, z ktorého sa dozviete všetko aktuálne a podstatné. Svoje miesto v novinách má však aj volejbal, beh a ďalšie odvetvia.

Keď už začíname od konca, teda o športových stránok, pokračujme týmto smerom. Staronová príloha Noviny špeciál prichádza s novými rubrikami. Jednou z nich je neobvyklý pohľad na dopravu v Prešove a okolí zo sedla inštruktora autoškoly. Priaznivcov zdravého životného štýlu poteší nová rubrika s Tonkou Mačingovou či tipy na výlet s Viou. Noviny špeciál prinášajú tiež krížovku, horoskom, stranu deťom, auto-moto, články o zdraví, kuriozity či obľúbené vtipy. Nechýba ani samostatný TV program Fotelka.

Na stránky Prešovských novín sa vrátil aj seriál o pamiatkach Šariša, tentoraz zavíta do Fričoviec.

V samotnom čísle nájdete články z dopravy, napríklad o tom, prečo mešká stavba cesty v Šarišskom Štiavniku. Malý Prešovčan Samuel má ťažký osud. Vie, že nikdy si do lopty nekopne, no futbal miluje a jeho snom je vidieť zápas svojich obľúbencov Real Madrid alebo Manchester United naživo. Učitelia začínajú štrajkovať, viac v téme čísla. Vyšla novýá kniha o neznámych zákutiach Sabinova.

Začiatok školského roka priniesol i smutné správy z ciest. V Sabinove spomínali na vysídlenie Židov, v Prešove pribudlo poradenské centrum, aj hrad v Kapušanoch má novinky. V Lipanoch sa zabávali na mestských slávnostiach a Bardejov rieši stavbu nového futbalového štadióna. Má sklz a predražila sa. A prečo nechodí spevák Peter Nagy tak často do Prešova? Dočítate sa v rozhovore. V Prešovských novinách nechýba ani kultúrny servis o akciách v regióne na celý týždeň.

Info:
http://presov.korzar.sme.sk/c/20270770/s-presovskymi-novinami-zadarmo-na-hokej.html

Upriamiť pozornosť chcem na synov článok, veľmi mi pomohol:
http://presov.korzar.sme.sk/c/20270877/presovski-tucniaci-zacali-prvu-hokejovu-ligu-uspesne.html

 
13.9.2016 | Pridal: Michal Frank | Iné | čítané: 3269 krát | Zdieľať |  
Strecha
Michal Frank
Michal Frank facebook

© Copyright 2000 - 2010 Michal Frank
Design & engine by Vádium s.r.o. 2010 | powered by Tesmur:CMS