dnes je Utorok - 23. júl 2024 - Oľga | zajtra Vladimír

frenky.sk - homepage of Michal Frank

 

Benefičný bowlingový turnaj pre Nadáciu PSK pre podporu rodiny

Akcia pomôže ľuďom v núdzi. Nadácia PSK pre podporu rodiny im rozdelí sumu 10-tisíc eur.

Po dlhom čase mi konečne vyšiel čas zúčastniť sa tradičného bowligového turnaja s charitatívnym podtónom.

Selfíčko som si spravil / sledujte Instagram: https://picgra.com/user/michalfrank1/7801035958 ; @michalfrank1 /, ale hrať som našťastie nemusel, keďže to zvládli kolegovia novinári s silnom zložení Diana Murdziková (RTVS), Milan Grejták (RO SSN), Peter Novotný (Nový čas) a Ivan Kriššák (SITA, Rádio Šport).

Napriek solídnemu výkonu novinársky tím do play-off medzi najlepšiu osmičku nepostúpil.
Viac o podujatí píše v tlačovej správe kolegyňa Lea Heilová z PSK:

Celkovo 24 tímov sa zúčastnilo Benefičného bowlingového turnaja, ktorý usporiadala prešovská župa. Výťažok z podujatia pomôže rodinám v zlej životnej situácii.

Prešovský samosprávny kraj zorganizoval v spolupráci so spoločnosťou 4 SPORT už po dvanástykrát Benefičný bowlingový turnaj o putovný pohár predsedu PSK. Jeho cieľom bolo pomôcť tým, ktorí sa ocitli v sociálnej, ekonomickej a existenciálnej núdzi. Ani v tomto roku nebola o hráčov núdza. Do turnaja sa zapojilo celkovo 24 tímov.

Podujatie, ktoré sa konalo 25. februára, podporili mnohé významné osobnosti z celého kraja. Sily si zmerali podnikatelia, novinári, poslanci i samotný župan. Dohromady sa podarilo vyzbierať
10-tisíc eur. Výťažok z turnaja bol venovaný Nadácii PSK pre podporu rodiny, ktorá sumu prerozdelí jednotlivcom a rodinám v neľahkej situácii.

„Je mnoho rodín, ktoré sa ocitnú v slepej uličke, pretože sa nevedia dovolať pomoci ani na úradoch, ani v poisťovni. Nedokážu sami zvládnuť situáciu, ktorá sa im prihodila, a preto sa často obracajú na samosprávu. Nadácia Prešovského samosprávneho kraja pre podporu rodiny je vynikajúcim nástrojom na to, ako pomôcť týmto ľuďom aspoň čiastočne zmierniť ich momentálny nepriaznivý stav, “ vysvetlil predseda PSK Milan Majerský.

Finančnú pomoc môžu získať rodiny s hendikepovanými deťmi na preplácanie nákladov spojených na rehabilitáciu alebo pomôcky či liečbu, ktoré nevie garantovať štát resp. verejné alebo súkromné poisťovne.

Prostriedky môžu získať aj jednotlivci alebo rodiny, ktorých postihla náhla životná udalosť, teda živelná pohroma, požiar, choroba, pracovný či iný úraz, na základe čoho došlo k ich výraznému zhoršeniu sociálnej situácie a sami si bez cudzej pomoci nedokážu pomôcť. Finančný príspevok je určený aj pre jednotlivcov a rodiny, kde živiteľ rodiny má zmenšenú pracovnú schopnosť alebo je fyzicky či psychicky hendikepovaný.

Nadácia PSK pre podporu rodiny bola schválená krajským parlamentom vlani na decembrovom zastupiteľstve. Zakladateľom nadácie je Prešovský samosprávny kraj.

Dolné foto (župan M. Majerský na dráhe, šek a víťazný tím): PSK

 
28.2.2019 | Pridal: Michal Frank | Šport | čítané: 4261 krát | Zdieľať |  
Strecha
Michal Frank
Michal Frank facebook

© Copyright 2000 - 2010 Michal Frank
Design & engine by Vádium s.r.o. 2010 | powered by Tesmur:CMS