Biliard: Úspešné republikové majstrovstvá, účasť na Európe

Dvakrát zlato, jedno striebro. ME i turnaj v Kielcoch.

Slovenská juniorská repre na ME
Rok 2021 možno označiť ako úspešný.

Ako jednotka medzi slovenskými juniormi skončil rok Michal Frank z BK Horses Prešov.

Získal dvakrát zlato a raz striebro na juniorských MSR, solídne si počínal na turnajoch Slovenského pohára i majstrovstvách Sloveska mužov (9. miesto). Spolu s Enrikom Tenkom a klubovým spoluhráčom reprezentovali Slovenskú republiku na ME v Slovinsku, v meste Laško i na mefzinárodnom turnaji EEBC v poľskom meste Kielce (v kategórii mužov postúpil do play-off).

V skratke si prejdime jednotlivé podujatia.

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA JUNIOROV HRA Č.10 - BK PKO PREŠOV (13. 11. 2021)

1. Michal Frank
2. Kristián Mrva
3. Martin Oriňák a Samuel Palko

Info o turnaji:

Biliardový klub PKO Prešov zorganizoval v sobotu Majstrovstvá Slovenska Juniorov v hre č.10.
Hralo sa systémom každý s každým na 6 víťazných hier, podľa pravidiel SBiZ.
Po odohratí všetkých zápasov víťaznú trofej zaslúžene získal Michal Frank a stal sa juniorským majstrom Slovenska v hre č.10.

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA HRA Č.9 JUNIORI - POINT TRENČÍN (7. 11. 2021)

2. Márk Szabo
3. Martin Oriňák a Jakub Pavlíček

Na turnaju štartovalo 11 hráčov. Frank vyhral skupinu 3 x 4:0 a v play-off postupne zdolal Vanyu, Pavlíčka a Szaba.

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA JUNIOROV HRA Č.8 - POINT TRENČÍN (16. 10. 2021)

1. Kristián Mrva
2. Michal Frank
3. Enrik Tenk a Márk Szabo

Hralo sa systémom každý s každým prehra Franka s Mrvom 3:6 znamenala prakticky finále, keďže ostatné zápasy obaja vyhrali.

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA

Na majstrovstvá SR mužov sa Frank prebojoval vďaka úspešnému počínaniu si na turnajoch Slovenského pohára.

Skončil na 9. miest, e vyhral Jakub Koniar, potešil bronz Kristiána Mrvu.

MAJSTROVSTVÁ EURÓPY JUNIOROV

Konali sa 1. - 8. augusta 2021 v meste Laszko (Slovinsko).
SR reprezentovali Enrik Tenk, Kristián Mrva, Michal Frank a Márk Szabo.
Okrem obligátnych hier č. 8, 9 a 10 sa súťažilo aj v č. 14 a v družstvách. Slovenskí juniori bojovali vo všetkých kategóriách naplno, na výraznejší úspech to tentoraz nestačilo.

Štatistika Michal Frank (25. , 25. , 25. , 33. , tímy 9.):

Info zo stránky biliard.online:

Naši juniorskí reprezentanti v zložení Márk Szabo, Kristián Mrva, Michal Frank a Enrik Tenk celý týždeň bojovali na Majstrovstvách juniorov v Laško v Slovinsku.
Bohužiaľ vo veľmi silnej konkurencii neuspeli a tak najlepšími výsledkami je LAST16 v teamoch a v jednotlivcoch LAST16 Kristiána Mrvu.

Samozrejme, že chalani bojovali a niekedy chýbalo aj pomyselné šťastie v tesných prehrách. Potešil najmladší účastník Márk Szabó, ktorý pri svojej premiére v silnej kategórii U17 pozbieral zopár skalpov.
Ďakujeme za vzorné reprezentovanie, bojovnosť a predvedené výkony.
Ďalšie správy:

Info o sústredeniach pred ME:

Čo potešilo v roku 2021 slovenský biliard:

EEBC JUNIOR CHAMPIONSHIP – KIELCE (POĽSKO)

Ako píše biliard.online, v rámci 6. ročníka biliardového festivalu v Kielcoch v Poľsku sa konal 19. – 20. augusta 2021 aj šampionát Východnej Európy juniorov. Celú vyraďovaciu fázu ovládli domáci poľski juniori. Z našich chalanov sa nepodarilo postúpiť zo skupiny ani Martinovi Oriňákovi ani Michalovi Frankovi aj keď proti silnej konkurencii bojovali až do konca. Ďakujeme za výborné reprezentovanie.“

Frank postúpil medzi mužmi zo skupiny, ďalej to, žiaľ, na tomto obrovskom turnaji nevyšlo.

Okrem toho sa Michal Frank jr. zúčastnil série Východoslovenský biliardový pohár, Slovenského pohára a turnajov v hre snooker.