dnes je Utorok - 23. júl 2024 - Oľga | zajtra Vladimír

frenky.sk - homepage of Michal Frank

 

Zašo Hubáček – o SuperStar, aj o frajerke

Korzár ho tipoval za víťaza. Aj podľa internetových ohlasov bol hlavým kandidátom na SuperStar. Aj finalisti tipovali jeho prvenstvo. Aj samotná porota mu po prvom kastingu predpovedala, že sa dostane ďaleko. Napokon sa všetko zvrtlo inak a pomôcť mu už môže len divoká karta. Prešovčan Zachariáš Hubáček, zvaný Zašo, v silne obsadenom treťom kole súťaže Slovensko hľadá SuperStar skončil tesne tretí.

Ako to prežíva? „Je tam aj určité sklamanie. Bol som dosť chorý, väčšina z nás bola na tom kole chorá. Celá desiatka bola úžasná, veľmi silná, takže mám z toho zmiešané pocity,“ uviedol pre Korzár Zašo, ktorý o víťazkach Katke Koščovej a Zdenke Prednej povedal: „Myslím, že vyhrali právom. Boli úplne super.“ Z Bratislavy sa Zašo vrátil domov do Prešova, vychutnáva si trochu oddychu.

„Budem veľmi pozorne sledovať ďalšie dve kolá a vytvárať si obraz o tom, čo uvidím a snažiť sa pochopiť celú SuperStar, pretože niekedy sa človek až pozastaví nad tým, akí ľudia postúpia a akí nie. Záleží to na ľuďoch, ako budú hlasovať. Určite sa chcem ďalej s kapelou venovať tvorbe.“

Povráva sa, že Zašo a jeho kapela Real Line sa už rozišli. „Ale nie. Je to fáma,“ vyvracia Z. Hubáček. Nejaké zmeny sa však predsa len udiali: „Viktória už s nami v kapele nespieva, ale nespieva preto, lebo bola na prijímačkách na konzervatórium. To tiež bola zaujímavá irónia, lebo Habera i ostatní jej tvrdili, že patrí do kategórie zle spievajúcich klasických spevákov a na konzervatóriu jej povedali, že je dobrá, že už iba troška, a budúci rok. Viktória bola na tých predprijímačkách, kde jej povedali, že by ju zobrali na konzervatórium, musela nechať kapelu, lebo pop s klasikou sa nedá spievať naraz. Tam vznikajú zlozvyky, preto sa to nemá miešať. Takže máme nového speváka Kuba Petránika, ktorý je veľmi dobrý.“ Načo je Real Line nový spevák?!? „Dotvára to vokály, dvojhlasy, zaujímavé farby,“ zareagoval Z. Hubáček, pričom priznal, že nový spevák bol prijatý aj ako určitá poistka, keby Zašo na určitý čas vypadol z kapely. Keďže však vypadol zo SuperStar, z kapely nevypadne.

Veľa ľudí prekvapilo, prečo si Zachariáš vybral na semifinále pomalú Haberovu pieseň. Aj to mohol byť jeden z dôvodov jeho vypadnutia. Prečo si ju teda vybral? „Veľmi sa mi páči a chcel som ju zaspievať mojej mamke, pretože žijem iba s ňou, veľmi ma podporovala, tak som jej to chcel zaspievať a svoj sľub som dodržal. Na začiatku piesne bolo trochu cítiť, že som chorý a neistý, ale od polovice to bolo dobré.“

V Bratislave bol na antibiotikách, naviac mal chrípku. Po návrate do Prešova vyzdravel. Antibiotiká používa na svoju dlhoročnú boľačku: „Mám prasknutú platničku, liečim sa u doktora Mechíra v Prešove.“ Problémy s chrbticou začal mať po tom, čo rýchlo narástol a do toho sa pridružili pády z koňa a tanečné úrazy. Zachariáš je totiž známy aj ako jazdec na koni a tanečník. Oboje (hlavne koníčky) musel v ostatnom čase obmedziť.

Prejdime k horúcej téme - kto je vlastne frajerka Zachariáša Hubáčeka? „Viktória Marková,“ odpovedal razantne. Je to tak a nikdy to nebolo inak? „Vždy to tak bolo. No pripravili sme už ďalšiu aféru, ktorú budú mať diváci možnosť teraz vidieť. Bolo to už s viacerými dievčatami, aby bola sranda...“ Teda si to zrekapitulujme. Prešovčanka Katka nie je jeho frajerka, len najlepšia kamarátka, ktorá sa kamaráti aj s Viktóriou. Janka Ferenčíková zo Sečoviec, ktorú kamera objavila u Zaša v posteli je iba známa z programu Slovensko hľadá SuperStar. Frajerka ostáva pôvodná a nemenná - Viktória.

Incident s Janou objasnil Z. Hubáček slovami: „Prišli sme na hotel o tretej ráno. Potrebovali sme rýchlo zložiť veci, tak sme brali kľúč od izby, aký prišiel. Dostali sme pesničky, ktoré sme si mali nacvičiť, a mali sme na to dosť málo času. Potreboval som s tým pomôcť a Janka bola taká ochotná, že mi pomôže naučiť sa tú skladbu. Ja som išiel na balkón, teda to bolo opačne, ako sa objavilo v istom denníku, a medzitým Janka zaspala.“ Neskôr k tomu zvolali tlačovku, na ktorej znovu odmietli tvrdenia, že by niečo medzi Zašom a Jankou bolo. Zastala sa ich aj Katka Koščová, ktorá „je úplne super baba“.

Jana Ferenčíková tvrdí, že je táto „aférka“ uškodila. A čo Zachariáš? „Určite mi nepomohla. A či mi uškodila, to neviem posúdiť, na to by museli byť nejaké štatistiky. Ale asi aj trochu áno.“ Hoci sa Z. Hubáček neprebojoval do finále, záujem o jeho osobu ako speváka rapídne stúpol. Pociťuje to ako výhodnú východziu pozíciu na ceste do slovenského šoubiznisu? „Určite to bude dobré. Vydavateľstvá sú, aj rôzne iné spoločnosti, ktoré ponúkajú všetko možné, treba ešte počkať...“ Kuť železo za horúca sa však nedá, pre prísnu zmluvu, ktorú súťažiaci reality šou Slovensko hľadá SuperStar museli podpísať. Zachariáš má však 19 rokov, takže by to nemusel byť problém...

Tip na celkového víťaza nemá Zachariáš vyhranený, keďže neprebehli všetky kolá, čakajú nás ešte dve desiatky. „Katka Koščová bude určite horúci favorit, a Zdenka tiež, lebo je to vysokocharizmatický človek,“ tipuje svoje premožiteľky. Zaujímavosťou je, že po odvysielaní silvestrovskej relácie Slovensko hľadá SuperStar zavovala do STV Marika Gombitová, ktorá všetkým účinkujúcim zablahoželala a povedala, že im drží palce.

Zachariáš Hubáček. Toto meno nepatrí medzi bežné a znie česky. „Veľa ľudí sa ma na to pýtalo, nevedia, či sa volám Sašo, Alexander, už som sa volal aj Tomáš (smiech). Volám sa Zachariáš, toto meno som dostal po otcovi a som s ním spokojný, lebo nie je také tuctové. Keď sa povie meno Zašo, tak viem, že ide o mňa, aj keď sú s tým niekedy problémy. Meno má naozaj český pôvod, otec je z Prahy, mama z Prešova,“ povedal nám Zašo, ktorý sa aj česky zaspieva. Okrem spevu, tancu a koňom (tých momentálne menej) sa Zašo v poslednej dobe venuje aj obrazom. Nie však aktívne, ale len pasívne. Jeho obľúbencom je výtvarník a fotograf Jazykov. Pokračuje aj ďalej v štúdiu, ale pre reality šou a nutný individuálny študijný plán zmenil školu. Takže v súčasnosti navštevuje bardejovské súkromné gymnázium.

(január 2005)

Foto: frenky.sk

Na fotografii je skupina Real Line, Zašo je úplne vpravo

-

Po tomto rozhovore boli zverejnené nominácie na divokú kartu poroty, v ktorých Zašo figuroval.

Pred udeľovaním „wild-card“ som písal toto:

Päť nepostupujúcich semifinalistov reality šou Slovensko hľadá SuperStar bude dnes zápoliť o divokú kartu od poroty. Tá posunie jedného z nich do finále. Medzi uchádzačmi nechýba ani Prešovčan Zachariáš Hubáček, ktorý v treťom kole súťaže skončil tesne tretí. O tom, že išlo o silne obsadené kolo svedčí aj fakt, že z neho do bojov o divokú kartu zaradili aj Petra Kotuľu a Evu Gažovú. Kvinteto dopĺňajú dvaja účastníci z prvého kola Adam Ďurica a Monika Zázrivcová. Zaša Hubáčka sme zastihli ešte pred odchodom do Bratislavy, na ceste za školskými povinnosťami.
„Počúvam veľa, veľa hudby,“ povedal nám o tom, ako sa chystá na piatkový večer. Špeciálnu hlasovú, ani imidžovú prípravu neabsolvoval. „Je to stále to isté. Nič na sebe nemením.“

Pre mnohých je Z. Hubáček favoritom, ale bude to mať ťažké. Konkurencia je silná. Aké šance si dáva? „Vidím to tak jedna ku piatim,“ stojí nohami na zemi. Zaujímalo nás, ako Zašo vníma svojich dnešných súperov. Tu sú jeho charakteristiky.
Peter Kotuľa: „Kvalitný spevák, ktorý vie výborne anglicky. Má aj hudobné vzdelanie, je to múdry chlapec a taký veselý typ. Stále sa smeje.“
Eva Gažová: „Je to úplne skvelá baba. Keď je niekto smutný, tak za ním vždy príde a snaží sa ho rozveseliť. Stále niečím prekvapí. A pekne spieva.“
Adam Ďurica: „On je skôr taký priemer, viac sa mi spevácky pozdáva Peťo.“
Monika Zázrivcová: „Zdá sa mi taká veselá, bezprostredná.“

V semifinále Zašo prekvapil mnohých, keď si vybral na interpretáciu Haberov Lovesong. Teraz si pripravuje rýchlu, alebo opäť pomalú pieseň? „Nepovedali nám, čo budeme spievať. Držia to v tajnosti, aby sa to ľudia nedozvedeli,“ hovorí spevák, ktorý si v prípade, že si bude môcť vybrať medzi rýchlou a pomalou pesničkou zvolí rýchlu.

Zmenilo sa v Zachariášovom živote niečo, odkedy sme sa zhovárali naposledy (po vypadnutí v treťom kole)? „Moje číslo na mobil bolo uverejnené na internete a každý deň mám zaujímavé telefonáty. Každý by sa chcel rozprávať, ale ja by som už aj rád mal trochu pokoja. Lebo je strašné, keď je tých telefonátov tak veľa. Niežeby sa človek nechcel rozprávať, ale keď mi každých päť minút niekto volá, to je sila.“ Tešiť ho môže aspoň to, že telefonáty sú pozitívne.

V spomínanom rozhovore Z. Hubáček tvrdil, že bude pozorne sledovať nasledujúce kolá. Čo teda hovorí na ich víťazov Peťa Končeka a Mira Jaroša a ďalších postupujúcich Tomáša Bezdedu a Martinu Šindlerovú? „Z toho posledného kola sa mi najviac pozdávala 16-ročná Martina, ktorá postúpila z druhého miesta. Bola úžasná. Miro? Myslím, že to bolo trochu silené, podľa mňa dosť spievané cez nos. Nebolo to nič náročné, prispôsobil si pesničku sebe a svojim možnostiam, ktoré teda zrejme nie sú až také veľké. Gestikulácia bola dosť prehnaná. Skôr by som dal vyhrať toho chlapca, ktorý skončil na treťom mieste,“ hovorí Zašo, ktorému sa príliš nepozdával predchádzajúci víťaz Peťo. „Neviem. Podľa mňa nič extra,“ poznamenal.

Šancu dostať sa medzi jedenásť najlepších a uchádzať sa tak o titul SuperStar bude mať teda Zachariáš Hubáček už dnes. Do Bratislavy s ním odchádza osvedčený päťčlenný tím zložený z jeho kamarátov a kamarátok.

Po udelení divokej karty vyšiel v Korzári ešte jeden článok:

Účinkovanie v reality šou Slovensko hľadá SuperStar má definitívne za sebou 19-ročný Prešovčan Zachariáš Hubáček. Jeho účinkovanie v tejto speváckej súťaži Slovenskej televízie bolo pozoruhodné. Najprv zaujal porotu i režiséra šou hneď na košickom konkurze, neskôr sa naň nalepil škandál, keď kamery načapali s ním posteli inú súťažiacu. Hoci o nič nešlo, Zašo sa stal stredobodom médií. V silvestrovskom semifinále nečakane odspieval pomalú pieseň od Paľa Haberu a skončil na treťom mieste Dostal druhú šancu, ale porota - ako sme v piatok videli - mu divokú kartu nedala. Získal ju Bratislavčan Peter Kotuľa.

"Nie som sklamaný. Som skôr rád, že už je to uzavreté, vieme, na čom sme," povedal pre Korzár po definitívnom vyradení z hry Zašo Hubáček. Na rozdiel od sklamania po semifinále, teraz uňho skôr prevládla úľava, že už je po všetkom: "Divoká karta tiež nie je všetko. Teraz budú vypadávať jeden za druhým." S celkovým účinkovaní v šou Slovensko hľadá SuperStar je Zašo spokojný. Zviditeľnila ho ako speváka na celom Slovensku. Nemôže sa sťažovať na nedostatok záujmu. Naopak, vypadnutie zo súťaže mu v tomto smere čiastočne rozviazalo ruky: "Mám kde hrať, takisto sa mám možnosť venovať našej kapele Real Line. Je to v pohode."

Okolo účinkovania Zachariáša Hubáčeka v súťaži Slovensko hľadá SuperStar sa, ako sme už naznačili, vytvorilo viacero šumov. Napríklad sa objavili hlasy (spomenuli to aj v relácii Pod lampou a pýtala sa na to aj v piatok moderátorka Adela Banášová), že mal po tom, čo skončil v semifinále tretí, konflikt s produkciou. "Neviem o tom, že by som mal nejaký konflikt či problém s produkciou," rozhodne odmieta Zašo tieto tvrdenia, "možno si to nejako vydedukovali, ja fakt neviem".

Podľa jeho slov je divoká karta v dobrých rukách. Petra Kotuľu označil za kvalitného speváka s výbornou angličtinou, hudobným vzdelaním a dobrými povahovými vlastnosťami. Pred tým, než sa rozhodlo, kto dostane divokú kartu si Zašo plané nádeje nerobil. "Moje šance sú jedna ku piatim," tvrdil predtým. Ako prezradil po vyslovení verdiktu, nebol prekvapený.

"Myslím, že jedným z dôvodov, prečo vybrali Peťa, ktorý je z Bratislavy, je to, že už je tam veľa ľudí z východu," podotkol. Keby postúpil Zašo, bol by po Petre Humeňanskej a Kataríne Koščovej tretím Prešovčanom. Na to, že sú z východu, mohli podľa neho trochu doplatiť i Janka Ferečníková zo Sečoviec a Júlia Smolková z Prešova. Zachariáš Hubáček nemá vyhranený tip na celkového víťaza šou Slovensko hľadá SuperStar.

Najväčšie šance však dáva dvom speváčkam, a to tým, ktoré ho preskočili v silvestrovskom semifinále - Zdenke Prednej z Banskej Štiavnice a Prešovčanke Katke Koščovej. V súčasnosti sa teda Zašo môže naplno venovať svojej kapele a dokončeniu školy. Možno predpokladať, že po niekoľkomesačnej pauze sa znovu dostane do víru slovenského šoubiznisu.

(február 2005)

Linka na ďalší rozhovor so Zachariášom: http://www.frenky.sk/?c=12&id=298

 
9.2.2005 | Pridal: Michal Frank | Rozhovory | čítané: 19831 krát | Zdieľať |  
Strecha
Michal Frank
Michal Frank facebook

© Copyright 2000 - 2010 Michal Frank
Design & engine by Vádium s.r.o. 2010 | powered by Tesmur:CMS