dnes je Sobota - 13. júl 2024 - Margita | zajtra Kamil

frenky.sk - homepage of Michal Frank

 

PRESSOV PAPARAZZI III - megafotogaléria a info

Výstava PRESSOV PAPARAZZI III sa uskutočnila tretí raz, za účasti dvadsiatich prešovských novinárov a fotografov. Jej dejiskom bol nový Koral klub na Levočskej 4 v Prešove.

Neformálne bienále fotografií prešovských novinárov vzniklo na podnet Aliho Korbačku, ktorý s nápadom oslovil vtedajšieho predsedu Regionálnej organizácie Slovenského syndikátu novinárov (RO SSN) Jozefa Jurčišina.

Výstava sa konala v Koral klube a dosiahla nečakaný ohlas. Tak sa z nej stala tradícia. Druhý ročník, ktorého sa však už Ali nedožil, bol v priestoroch cukrárne Viktória, pričom jedna časť sa uskutočnila v končiacom klube Koral.

Tretí ročník sa vrátil takmer na pôvodné miesto. Keďže na Levočskej ulici, len na druhej strane cesty, otvorili nový Koral klub, organizátori akcie sa rozhodli umiestniť tretí ročník výstavy práve tam. Na Aliho počesť.

Na výstave sú fotografie dvadsiatky autorov. Ide o amatérske snímky aktívnych novinárov, ale aj zábery profesionálnych fotografov. Téma určená nebola, zväčša žurnalisti poslali tú snímku, ku ktorej majú nejaký citový vzťah. Pred dvomi rokmi mal v rámci výstavy PRESSOV PAPARAZZI II samostatnú kolekciu fotoreportér Viktor Zamborský, tento rok pripadla táto pocta prešovskej fotografke Petre Gajdošovej. Domáci pridali ďalšiu kolekciu, z objektívu Tomáša Čuchrana alias Mamuta.

Na stenách ostali voľné miesta pre kolegov z Ukrajiny. Účasť prisľúbili, vzhľadom na vojnovú situáciu v ich krajine je však stále otázna. Zakarpatskí žurnalisti sa prešovskou výstavou inšpirovali a v minulosti pripravili v Užhorode podobnú výstavu Objektív bez hraníc, ktorej sa aktívne zúčastnili aj novinári z Prešova.

Výstavy PRESSOV PAPARAZZI III sa zúčastňujú autori:

Martin Belej (korzar.sme.sk, editor), Juraj Bessenyei (Veľkošarišan, spolupracovník), Tomáš Čuchran (fotograf, priateľ Koral klubu), Michal Frank (Korzár, redaktor), Petra Gajdošová (fotografka), Milan Grejták (novinár, člen výboru RO SSN), Jakub Halčák (publicista), Ján Jacoš (športový redaktor, člen výboru RO SSN), Jana Jurčišinová (TASR, redaktorka), Milan Kapusta (TASR, fotograf), Ľuboš Kašický (novinár, člen SSN), Kamila Kráľová (študentka mediálky PU), Silvia Lysinová (infoRusin, šéfredaktorka), Ján Miroľa (Prešovský Večerník, redaktor), Kvetoslava Mudríková (SITA, redaktorka, kancelárka RO SSN), Peter Novotný (Nový čas, redaktor), Milan Országh (Slovenský rozhľad, novinár), Ján Štovka (profesionálny fotograf, člen SSN), Martin Švec (fotograf, PIS.sk), Viktor Zamborský (fotoreportérska legenda) plus spomínaná fotografka Petra Gajdošová s vlastnou kolekciou.

Vernisáž výstavy bola naozaj búrlivá a parádna, čo dokazujú fotografie. Sprevádzali ju prekvapenia, o jej hudobnú zložku sa postarali viacerí muzikanti známi z prešovských kapiel ako The Fathers, Mloci, Bumerang či Heľenine oči.

Konala sa aj druhá vernisáž, špeciálne pre autorku kolekcie Petru Gajdošovú. Petra mala nedávno aj inú premiéru: http://presov.korzar.sme.sk/c/7317335/tajne-fotky-z-ameriky-vystavuje-presovcanka-petra-gajdosova.html

Foto: Kamila Kráľová, Martin Švec, Stanka Franková, Michal Frank a iní

Informácie o akcii priniesli viaceré médiá, napr. : TASR, TV7, HUX.sk, Prešovský večerník, Korzár, Naše Novinky, PIS.sk, mojamuzika.sk a ďalší.

Niektoré linky:
http://presov.korzar.sme.sk/c/7343717/regionalni-novinari-vystavuju-svoje-srdcovky.html

http://www.hux.sk/nase-clanky/novinari/ssn/item/47351-dvadsiatka-presovskych-novinarov-vystavuje-svoje-fotografie

http://pis.sk/clanok/14065/regionalni_novinari_vystavuju_svoje_fotky-_ucast_prislubili_aj_ukrajinci.html

http://m.nasenovinky.sk/novinari-sa-ukazali-z-druhej-strany-14072

Video:
http://www.tv7.sk/index.php/spravodajstvo-menu/mesto-spravodajstvo/302-presssov-paparazzi-iii

Predošlé ročníky:

Dvojka:
http://www.frenky.sk/clanok/779/uspesna_fotovystava_pressov_paparazzi_ii.html

Jednička:
http://www.frenky.sk/clanok/725/20_rokov_strechy-pressov_paparazzi.html

 
18.9.2014 | Pridal: Michal Frank | Reportáže | čítané: 10813 krát | Zdieľať |  
Strecha
Michal Frank
Michal Frank facebook

© Copyright 2000 - 2010 Michal Frank
Design & engine by Vádium s.r.o. 2010 | powered by Tesmur:CMS